עישון או אידוי קנאביס – מה עדיף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
את צריכת הקנאביס אפשר לעשות בדרכים שונות, החל מעישון או אידוי קנאביס ועד לשמן קנאביס, משחה ואפילו הוספה שלו למזון ושתיה. שיטת הצריכה מכריעה כמובן כמה מהחומר ייספג בגוף, באיזו מהירות וכמה זמן ישפיע על הגוף. שתי דרכים פופולריות במיוחד לשימוש קנאביס הם אידוי ועישון. לפניכם כל היתרונות והחסרונות שיעזרו לכם להחליט – עישון או אידוי קנאביס.
עישון או אידוי קנאביס

עישון – השיטה הפופולרית ביותר לצריכת קנאביס

עישון קנאביס רפואי הוא דרך מסורתית לצריכת קנאביס ונחשב גם לדרך הפופולריות ביותר. אחד היתרונות של העישון הוא ההשפעה המהירה. תוך שניות בודדות מרגע השאיפה החומר כבר נמצא בדם ועושה את העבודה. ההשפעה המהירה עוזרת למשתמשים מתחילים לדעת מתי לעצור וכמה חומר הם צריכים כדי להרגיש טוב יותר, ובכך להימנע ממינון יתר. מאותה הסיבה, עישון מתאים גם לאנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות כדוגמת אפילפסיה וזקוקים להשפעה מיידית. מנגד, בשאלה של עישון או אידוי קנאביס, החסרונות של העישון הם העובדה שעשן הקנאביס הוא סמיך וגורם לשיעול בהתחלה ולתחושת שריפה בגרון. עבור ילדים, לא מומלץ להשתמש בעישון אלא לבחור דווקא באידוי או בשמן קנאביס.

אידוי – כמעט כמו עישון ללא פגיעה בגרון

אידוי קנאביס הוא שיטה יחסית חדשה. למעשה, מדובר בחימום של הפרחים היבשים ללא שריפה שלהם. החומרים הפעילים בצמח משתחררים עם ההגעה לטמפרטורה הרצויה. גם במקרה זה, מדובר בהשפעה מהירה מאוד. כשמתייחסים ליתרונות של האידוי בשאלת עישון או אידוי קנאביס, ניתן לומר שהאידוי, שמתבצע באמצעות מכשיר וופורייזר, מוביל לכך שאין עשן, אין ריח, הטעם הוא טוב יותר וגם תחושת ה"היי" חזקה יותר. בדיוק מאותן הסיבות שהופכות את האידוי לפעולה יחסית נעימה, משתמשים רבים מוצאים עצמם שואפים מינון יתר וסובלים מתופעות לוואי. האידוי מומלץ למי שעישון ג'וינט גורם לו לשיעול או מסיבות אחרות הוא אינו מעוניין להחזיק סיגריה בידו.

לסיכום – עישון או אידוי קנאביס?

מהירות ההשפעה וכן זמן ההשפעה זהים הן בעישון קנאביס והן באידוי. גם בהיבט ההתעסקות, העישון והאידוי מצריכים מהמעשן כמה דקות של פירור התפרחת וגלגול הסיגריה או לחלופין ניקוי המסננת של מכשיר האידוי וחימום עד ההגעה לטמפרטורה הרצויה. ומה בהיבט הבריאותי? חומר הבעירה שבנייר הגלגול וכן חומרים אחרים שמשתחררים בעשן הג'וינט עלולים להיות לא בריאים, ולכן גם גורמים לאנשים רבים לחוש שיעול או תחושת צריבה בגרון. האידוי, לעומת זאת, הרבה יותר "רך" ונעים. כפי שציינתי, יתרון זה מוביל לחיסרון של מינון יתר ותופעות לוואי. אם אתם אינכם מסוגלים לסבול את המחשבה על ילדכם שמחזיק סיגריה, העדיפו להשתמש במכשיר אידוי או בשמן קנאביס. זכרו כי שמן קנאביס משפיע 60 דקות בממוצע לעומת אידוי קנאביס שמשפיע תוך שניות בודדות.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!