שימוש ב-קנאביס רפואי ונהיגה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
היום זה כבר ברור – קנאביס רפואי הוא תרופה לכל דבר ועניין, והפך לנחלתם של עשרות אלפי אנשים בישראל בזכות השימוש הנוח והמהיר שלו, והעובדה שהוא איננו מזיק כמו תרופות קונבנציונליות רבות. חלק גדול ממשתמשי הקנאביס הרפואי הם אנשים אשר מנהלים אורח חיים מלא, ולכן מחזיקים ברישיון נהיגה ומעבירים חלק מיומם בדרכים. אלא שבניגוד לתרופות חזקות – אשר תחת השפעתן לא ניתן לנהוג – ההיתר לגבי קנאביס רפואי ונהיגה הוא קצת שונה. מה היא התקנה החדשה בנושא, ומה הם בכל זאת החסרונות בנהיגה תחת השפעה של קנאביס?
קנאביס רפואי ונהיגה

התקנה החדשה – מותר לנהוג תחת השפעת קנאביס, עם סייגים

בשנת 2018 הוחלט כי אין לקנאביס הרפואי השפעה שעלולה לסכן את הנהיגה ברכב ולאחר עבודת מטה מאומצת שונה, הוחלט להתיר שילוב של קנאביס רפואי ונהיגה. יחד עם זאת, יש לקביעה זו כמה סייגים שחשוב וכדאי לדעת עליהם – הקנאביס חייב להילקח תחת רישיון של משרד הבריאות. כלומר – רק צמחים אשר גודלו בתנאים המחמירים של משרד הבריאות ועל ידי חברות ברישיון. בנוסף, יש איסור ליטול תרופה אחרת נוספת במקביל לקנאביס. המינון המותר נע בטווח של 40-50 גרם לחודש, כתלות במינון של כל מטופל ומטופל. במידה והמטופל צורך את הקנאביס באידוי או בשאיפה – עליו להמתין לפחות שלוש שעות לפני שינהג ובמידה וצורך את הקנאביס בדרך אחרת – יצטרך להמתין שש שעות לפני שישלב קנאביס רפואי ונהיגה.

קנאביס רפואי ונהיגה –  איזו בדיקה משמשת את המשטרה?

למרות שהתקנה החדשה כבר יצאה לדרך, ואמורה להפוך את המצב לפשוט מאוד לאכיפה, הבעיה העיקרית היא שכיום אין דרך אמיתית ואמינה לבדוק את כמות הקנאביס המצוי בדמו של הנהג. ישנה אפשרות לבצע בדיקת שתן, שלא תהא בשטח כמובן, אך היא איננה אפקטיבית כי שרידים של קנאביס נמצאים בגוף עד 8 שבועות לאחר הצריכה, ולא בטווח המיידי. מסיבה זו, בלתי אפשרי היה לאכוף את סוגיית קנאביס רפואי ונהיגה בצורה אידיאלית, עד אשר למשטרה תהיה בדיקה זמינה.  מה כן עושים? בדיקת מאפיינים אשר מבוצעת במקרה של אדם שיש חשד שהוא בגילופין. כלומר, שיח בין השוטר לבין הנהג ואפילו בקשה ללכת בקו ישר. כידוע, הקנאבינואיד THC שנמצא בצמח הקנאביס הוא בעל השפעות פסיכו-אקוטיות שגורמות לתחושת "היי" וריחוף, ולכן הוא ניתן לזיהוי גם על פי סממנים חיצוניים במקרים רבים.

מה יקרה לי אם נתפסתי נוהג תחת השפעת קנאביס?

העונשים המוטלים על מי ששילב קנאביס רפואי ונהיגה זהים בחומרתם לעונשים של מי שנוהג תחת השפעת אלכוהול וסמים מכל סוג – החל משלילת רישיון הנהיגה ועד למאסר. ההמלצה היא להימנע מנהיגה תחת השפעת קנאביס בשעות שלאחר השימוש, ולתכנן את יומכם ואת זמן העישון שלכם לפי לוח הזמנים שלכם במהלך היום.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!