סאטיבה או אינדיקה – מה הם ההבדלים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סאטיבה ואינדיקה הם שני הזנים העיקריים והנפוצים ביותר, והשאלה הפופולרית שכל מי שעוניין ברישיון לקנאביס רפואי שואל את עצמו היא סאטיבה או אינדיקה? הם מכילים את אותם החומרים הפעילים, אך בכמויות שונות. לכל אחד משני הזנים הללו יש השפעות שונות על הגוף, והגיע הזמן להפריך כמה מיתוסים. האם סטאיבה באמת מעלה ואינדיקה מורידה? האם הסאטיבה בעלת סגולות של שיכוך כאב, והאם יש משהו אחר חוץ מסאטיבה ואינדיקה?
סאטיבה או אינדיקה

סאטיבה או אינדיקה – הרכב הזן

סאטיבה ואינדיקה הם שניהם זנים של צמח הקנאביס, אך שונים מבחינה חיצונית. בסאטיבה תמצאו אחוז גבוה יותר של הקנאבינואיד THC ואילו בזן האידניקה תמצאו אחוז גבוה יותר הקנאבינואיד CBD. ההבדל בין הקנאבינואידים הללו, בו ניגע בהמשך, הוא השפעה פסיכו-אקטיבית או לא.

סאטיבה או אינדיקה – ההשפעה על הגוף

ראשית, חשוב לציין שלעיתים ההשפעה הפסיכו-אקטיבית משתנה ממטופל למטופל ואפילו באופן משמעותי. יתכן ששני אנשים יגיבו באופן שונה לחלוטין לטיפול באותו זן קנאביס. לכן, במקרים רבים יהיה צורך בניסוי וטעייה עד שמגיעים לזן ולסוג שמשפיעים עליכם בצורה הטובה ביותר. יחד עם זאת, כששואלים את השאלה סאטיבה או אינדיקה בהיבטים של השפעה על הגוף, ניתן לומר שקנאביס מזן סטאיבה מספק תחושה יותר "קלילה" ואנרגטית שמשפיעה על מצב הרוח והגוף. זן האינדיקה גורם לתחושה מעט יותר "כבדה" מבחינה פיזית, ולכן גם מתאים לטיפול בבעיות שינה.

באילו מחלות הסאטיבה והאינדיקה מטפלים?

כאמור, קנאביס מזן סאטיבה מספק הרגשה יותר “קלילה” ואנרגטית. הוא מעורר תיאבון, מפחית בחילות ולכן מתאים לחולי סרטן המטופלים בכימותרפיה. בנוסף, הסאטיבה עוזרת לטיפול בתופעות כמו מיגרנות, דכאון, כאבים כרוניים ועוד. קנאביס מזן אינדיקה גורם להרגשה יותר “כבדה” וכתוצאה מכך גם הגוף מרגיש יותר כבד. הסגולות של זן האינדיקה הן הרגעת השרירים ושחרור מתחים, וכן הזן יעיל לטיפול במחלות מסוג פרקינסון, טרשת נפוצה, נפיחות וכאבים עצביים. גם האינדיקה תורמת לתחושת שלווה כללית ועוזרת להירדמות. במחקרים שונים נמצא כי ה-CBD שנמצא ברמות גבוהות באינדיקה הוא בעל תכונות אנטי-דלקתיות ואף נמצא כיעיל בטיפול בסוגי סרטן שונים.

כיצד תתאימו את זן הקנאביס הנכון עבורכם?

כפי שניתן להבין, לשאלה הפופולרית סאטיבה או אינדיקה אין תשובה חד-משמעית. עולם הקנאביס הרפואי הוא סבוך ומורכב. לכל זן שקיים יש מאות סוגים שונים המורכבים מאחוזים שונים של חומרים פעילים. מסיבה זו, יש חשיבות גבוהה להתאמה של הזן והסוג, וכדאי לקחת בחשבון שייתכן ותידרשו לתהליך של ניסוי וטעייה עד שתגיעו לנחלה. יחד עם זאת, ככל שמבינים את השפעת הקנבינואידים על הגוף, כך ניתן להתקדם לעבר הזן והסוג שמתאים לכם ולקצר את התהליך. באתר שלי, תוכלו למצוא שפע של מידע על המחלות בהן הקנאביס מטפל וכן על זני הקנאביס השונים.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!