תופעות לוואי של קנאביס – איך מטפלים בהן?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
לצמח הקנאביס יש אמנם סגולות רבות, אך במקרים מסוימים הוא מביא איתו תופעות לוואי לא נעימות. תופעות לוואי של קנאביס מתרחשות לרוב בגלל צריכת יתר, מוצר זול, לא איכותי או פג תוקף, ולפעמים זה פשוט גנטיקה. אם אתם חווים תופעות לוואי לא נעימות בגלל צריכת קנאביס, יש מה לעשות כדי להקל.
תופעות לוואי של קנאביס

עייפות, חוסר עניין ועצלנות

תופעת לוואי מהסוג הזה מתרחשת עלינו גם במקרים של שתיית אלכוהול. אלא שבמקרה של הקנאביס, או לפחות במקרה של חלק גדול מהזנים, זו תופעות לוואי – הקנאביס אמור "להרים" ולהעניק אנרגיה לביצוע משימות. הפתרון למניעת תופעה זו הוא בצריכת קנאביס בשעות הערב או בימים בהם אנו פחות עמוסים במטלות ומחויבויות. לחלופין, ישנם אנשים אשר זקוקים לקנאביס בכל שעות היממה. עבורם, הפתרון הוא בבחירת זנים ממריצים שנותנים אנרגיה, לצד הקפדה על תזונה עשירה באומגה 3 ובוויטמין B12.

תופעות לוואי של קנאביס – פרנויות וחרדות

רבים מהצרכנים של קנאביס יוכלו להעיד שבמקרה מסוים של עישון הם חשו בחרדה או במחשבות טורדניות לאחר העישון. ואם יש משהו מפחיד באמת, זה הפחד עצמו, ולכן למי שסובל מפרנויות וחרדות קשה לצאת מהלופ. מדענים מצאו כי פלפל שחור נקשר לאותו קולטן במוח אליו נקשר הקנאבינואיד THC, וכששניהם יחד בפעולה הם יוצרים אפקט מרגיע. הדרך הטובה ביותר לנטרל את ההשפעה היא באמצעות לעיסה או הרחה של פלפל שחור. להבא, אולי כדאי לבחור בזן קנאביס עם אחוזים נמוכים יותר של THC ואחוזים גבוהים יותר CBD, כי כידוע – לקנאבינואיד THC יש השפעות פסיכו-אקטיביות שלא מתאימות לכולם.

יובש בפה

חלק גדול מצרכני הקנאביס מדווחים על יובש בפה בזמן העישון. בלוטות הרוק התת-לסתיות מכילות קולטני קנאבינואידים. ברגע שבלוטות אלה מושפעות מצריכת קנאביס, הן מפסיקות לייצר רוק לתקופה קצרה. הפתרון הוא שתיית מים, ולא שתייה של משקאות מתוקים שיגבירו את תחושת היובש בפה בגלל הסוכר.

מאנצ'ז

התקפי האכילה בזמן עישון קנאביס נחשבים למוכרים מאוד בקרב תופעות לוואי של קנאביס, ויש מי שדווקא מחבבים אותם. לקראת שעת העישון הם מכינים שולחן עמוס בדברים טעימים שכיף לאכול. עבור אנשים מסוימים, המנצ'ז הוא תופעת לוואי לא נעימה שגורמת להם לעלייה במשק. עבור אחרים, מדובר בתופעת לוואי מבורכת, למשל בקרב מי שסובל ממחלה שחלק מתסמיניה הם ירידה במשקל והיעדר תיאבון. אם תופעת הלוואי הזו מזיקה לכם, תוכלו להוציא מהבית מאכלים משמינים או לעשן לאחר ארוחה מלאה כדי לצמצם את הסיכוי שתקבלו תיאבון.

תופעות לוואי של קנאביס – הכירו את גופכם ואת מה שאתם מכניסים אליו

הדרך הטובה ביותר למנוע תופעות לוואי של קנאביס היא דרך היכרות טובה עם עצמכם ועם הזן אותו אתם מעשנים. ככלל, זכרו כי THC הוא חומר פסיכו-אקטיבי, והוא אחראי לרוב תופעות הלוואי הלא נעימות. צריכת קנאביס איכותי ובאופן מדוד ומתון, תוריד את הסיכויים שלכם לחוות תופעות לוואי של קנאביס.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!