9 עובדות מעניינות על צמח הפלא – קנאביס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
אם הגעתם עד כאן, סימן שיש לכם עניין ב-קנאביס רפואי, ואפשר להבין למה. הצמח המסתורי הזה, שנמצא כמטפל במכאובם הפיזי והנפשי של בני האדם, הוא ללא ספק סיפור הצלחה עוד מימים עברו ונחשב לאחד הצמחים המופלאים ביותר. לפניכם 10 עובדות שמסבירות היטב את סגולות הקנאביס.
קנאביס

סגולות ה-קנאביס ב-9 עובדות

יש שלושה זנים שונים של קנאביס

אינדיקה, סאטיבה ורודאליס, ואלו הם שלושה זנים עיקריים שנבדלים זה מזה בהשפעותיהם. זן האינדיקה הוא זן שיש בו את החומר הפעיל THC בכמות גבוהה ואילו בסאטיבה תוכלו למצוא רוב של CBD. הרודאליס הוא הזן המוכר פחות ולרוב משתמשים בו כטיפול בדיכאון. ישנם זנים היברידים – שהם שילוב של אינדיקה וסאטיבה.

הקנאביס מסייע למגוון של מחלות

סגולות הקנאביס המופלאות נוגעות ביכולת שלו לרפא ולהקל. הקנאביס יכול לסייע למגוון רחב של מחלות וסימפטומים. הוא מטפל במחלות מעי כדוגמת קרוהן וקוליטיס כיבית, מסייע לחולים במחלת הסרטן בכך שמפחית את התסמינים של חולי הכימותרפיה. בנוסף, הוא משקם את הנפש של הסובלים מפוסט טראומה ואפילו מפחית בהתקפים אפילפטיים בקרב חולי אפילפסיה. וזה עוד לא הכול. האם קיימת תרופה שכזו, שבכוחה לטפל בכל כך הרבה דברים במקביל?

אין תרופה דומה בהשפעתה לקנאביס

בהמשך לסעיף הקודם, מדענים מנסים כל הזמן לייצר תרופה שלוקחת את סגולות הקנאביס, עם תופעות הלוואי המועטות עד בלתי מורגשות שהוא מביא איתו. כידוע, הם עדיין לא מצליחים. נדרשות עוד שנות מחקר רבות כדי להצליח לשכפל את הקנאביס לכדור.

בארה"ב הקנאביס הוגדר כרעל

פעם, בתחילת המאה ה-20, תרופות החברות לחצו על מנת להכיר בקנאביס כבלתי חוקי. הוא הוגדר כסם מסוכן ורעיל, ואסור היה לצרוך אותו. בחלק מהמדינות בארה"ב זה עדיין תקף, אך כיום יותר ויותר מדינות מבינות את סגולות הקנאביס והופכות אותו לחוקי. לא רק לצרכים רפואיים, אלא גם להנאה.

שייקספיר צרך מריחואנה

הייתם מאמינים? מדעים אישרו כי שייקספיר צרך מריחואנה, עוד במה ה-16. אחד משיריו של שייקספיר עוסק כולו בקנאביס, ועל אחת מהמקטרות של שייקספיר נמצאו שאריות של קנאביס. אין ספק, סגולות הקנאביס תורמות לחשיבה יצירתית וגבוהה.

מריחואנה היא הסם הנפוץ בעולם

לפי דו"ח של האו"ם, למעלה מ-100 מיליון בני אדם בעולם צורכים מריחואנה. וזה רק לפי הדו"ח. המון אנשים לא מודים שהם מעשנים מהחשש המשפטי.

צרפת היא יצרנית הקנביס הגדולה באירופה

הידעתם? לקנאביס יש בן דוד שנקרא קנבוס, והוא ללא חומרים פסיכו-אקטיביים אך עם לא מעט סגולות רפואיות. צרפת היא היצרנית הגדולה של קנבוס באירופה.

לקנאביס יש מאות שמות

לקנאביס יש מאות שמות בעולם, ובכל מקום קוראים לו בשם אחר. ירוק, מריחואנה, וויד, גראס, פוט גאנג'ה ועוד. אם מכניסים פנימה גם את שמות הזנים – מקבלים רשימה ארוכה-ארוכה.

הקנאביס יכול להרים תאים סרטניים

מחקרים רפואיים מצאו כי סגולות הקנאביס נוגעות גם להרג של תאים סרטניים. הקנאביס יכול לשמש כ-"כימותרפיה טבעית" בכך שהוא פוגע בתאים החולים בגוף בלבד. במחקר המדהים, ניתן לראות קנאבינואיד שנמצא בקנאביס כשהוא נכנס לתא בריא ולא עושה בו כלום. לעומת זאת, כשהוא נכנס לתא סרטני, הוא מפוצץ את התא ומשמיד אותו.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!