קנאביס לטיפול בקורונה – האם זה באמת יעיל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
נגיף הקורונה שהתפשט בעולם בחודשים האחרונים, עדיין לא אמר את המילה האחרונה. הוא אמנם מצוי בדעיכה לסיבוב הזה, כך במרבית מדינות העולם, אך כולם מתכוננים לקראת הגל השני שלו, שצפוי להגיע בחורף. במקביל לחברות ולמכונים שעומלים במרץ על פיתוח של חיסון ותרופות לנגיף, החלו להתעורר בעולם שאלות בנוגע ליעילות של הקנאביס בטיפול בקורונה. יצאתי לבדוק איפה נמצאת האמת – האם קנאביס לטיפול בקורונה הוא באמת יעיל, או שמדובר בפייק ניוז?
קנאביס לטיפול בקורונה

מהו בעצם נגיף COVID19?

נגיף הקורנה, או בשמו המקצועי COVID-19, הוא מחלה זיהומית-נשימתית. הנגיף התפרץ בסין ומאז התפשט למדינות רבות ברחבי העולם וגרם לאחוזי תמותה גבוהים. תסמיני המחלה דומים לתסמינים של השפעת, כוללים חום, קשיי נשימה, חולשה ושיעול יבש. חלק מן החולים דיווחו אף על איבוד חוש הטעם והריח, שלשולים, כאבים בטן וכאבים כלליים. על פניו – מדובר בנגיף בעל תסמינים שלא הורגים. אך עבור אוכלוסיות בסיכון – גיל מבוגר או מחלות רקע – הנגיף מסוכן מאוד כיוון שמשפיע על הריאות ועל צריכת החמצן. איך נכנס קנאביס לטיפול בקורונה, והאם זה באמת אפשרי?

קנאביס לטיפול בקורונה – מה אומרים המומחים?

על פי בכירים בעולם הרפואה, קנאביס לטיפול בקורונה הוא לא יותר מהמצאה. לטענתם, עישון קנאביס עשוי דווקא להחמיר את הסיבוכים במקרה של הידבקות בנגיף הקורונה. כלומר, להזיק לריאות. בנוסף, בקרב אנשים המעשנים קנאביס, יהיה קשה יותר לאבחן את הנגיף. יש כאלה שייעלו טענה כי עישון או אידוי קנאביס מכניס את הרכיבים לגוף דרך הריאות, וששימוש בשמן קנאביס לטיפול בקורונה הוא דווקא יעיל. מחקרים שבדקו, הוכיחו את ההיפך. הסיבה העיקרית לכך שקנאביס אינו מומלץ לטיפול בקורונה, ולא משנה באיזו צורה הוא נלקח, היא שהקנאבינואיד THC שמצוי בקנאביס מדכא את המערכת החיסונית. היתרון שלו עבור חולים רבים הוא יעילותו עבור טיפול במחלות אוטואימוניות בהן מערכת החיסון תוקפת את הגוף. כשמדובר בנגיף ויראלי שנמצא בגוף, מערכת חיסון חזקה ומתפקדת היא הכרחית, וה-THC יחמיר את המצב. מסיבות אלה – קנאביס לטיפול בקורונה עדיין לא נמצא יעיל.

עוד לא אבדה תקוותנו

אי אפשר להתעלם מכך שצמח הקנאביס הוא צמח פלא שמטפל בכל-כך הרבה מחלות וסימפטומים. יתכן שדווקא בכל הקשור למלחמה בנגיפים ווירוסים הוא נכשל? חברות הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם לא מתכוונות להרים ידיים, והן מצטרפות לחברות הרפואה במרוץ אחר פיתוח תרופה לקורונה, שיהיה משולב בה הקנאבינואיד CBD שאינו בעל השפעה פסיכו-אקטיבית ונמצא יעיל כנגד דלקות ואף טיפול בתאי-ריאה נגועים. כל מה שנשאר הוא לקוות שבמידה ויגיע הגל השני של הקורונה, כבר יהיה בידינו טיפול רפואי הולם ואולי אפילו יתווספו מחקרים שימצאו כי זנים מסוימים של הקנאביס דווקא יעילים לטיפול בקורונה. הישארו מעודכנים!

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!