קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם – יתרונות וחסרונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
הפרעות האוטיזם משויכות לספקטרום האוטיסטי, והן מגיעות בדרגות חומרה שונות. זוהי הפרעה התפתחותית המופיעה אצל האדם בתוך שלוש השנים הראשונות של החיים, ומשפיעה על הכישורים החברתיים והתקשורת הבין -אישית. התסכול והבדידות שמביא איתו האוטיזם, מוביל פעמים רבות להתפרצויות זעם של המטופל כלפי עצמו או כלפי הסביבה שלו. הדבר אף הופך לבעייתי ומורכב יותר ככל שהמטופל הופך למבוגר ונדרש למיומנויות חברתיות על מנת להשתלב. נוסף על אלה, סובלים בעלי האוטיזם ממצבי רוח משתנים, חרדה, כפייתיות ובעיות קשב. האם הקנאביס באמת מסייע לטיפול באוטיזם, ומה הם היתרונות והחסרונות שבשימוש?
קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם

כיצד עוזר קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם?

אוטיזם, בהגדרתו, הוא בעיה של הולכה במוח. הרכיבים שנמצאים בצמח הקנאביס – הקנאבינואידים – מסייעים בהעברת אותות חשמליים בין תאי העצב במוח, מה שמוביל לוויסות של שורה שלמה של תהליכים גופניים, למשל כמו מתן הנחיות לגוף במצב של רעב או כאב. משכך, חולה באוטיזם אשר כואב לו משהו או שהוא רעב – לא יגיב באלימות כשהוא תחת השפעת קנאביס. כיום ידוע כי הקנאביס הרפואי עוזר לשפר באופן דרמטי את הסימפטומים המאפיינים את ההפרעה, ולעיתים אף להעלימם כליל.

יתרונות שימוש – קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם

תחילה, חשוב לציין כי קנאביס הוא אינו תרופה לאוטיזם, אך הוא מקל על הסימפטומים המאפיינים את ההפרעה. דבר זה נכון למרבית המחלות וההפרעות – קנאביס מסייע ותומך, אך לא תמיד מרפא. היתרון של שימוש בקנאביס רפואי לטיפול באוטיזם נוגע לסימפטומים מהם סובל המטופל. הקנאביס מסייע לטפל בחרדה, נטייה לפגיעה עצמית, תוקפנות, קשיי שינה, חוסר תיאבון, שינויים במצבי הרוח וכאבים פיזיים. כתוצאה מכך, הוא מאפשר למטופל להגיב לסביבתו בצורה טובה יותר, משפר את תהליך הלמידה ומאפשר לאוטיסט להשתלב טוב יותר בסביבה. בניגוד לתרופות אחרות, תופעות הלוואי של הקנאביס הרפואי הן אינן מורגשות ולא משמעותיות כלל, וזאת בניגוד לתרופות קונבנציונליות אחרות.

חסרונות השימוש בקנאביס רפואי אצל אנשים עם אוטיזם

לשימוש בקנאביס יכולות להיות השפעות במידה והוא ניתן לאנשים שלא זקוקים לו, וזה המקום להתייעץ עם רופא מומחה שהוא גם זה שמעביר את בקשתם עבור קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם. חשוב לדעת, כי נמצא שקנאביס עלול להזיק לזיכרון בטווח הקצר, אם כי לא מדובר בנזק משמעותי. בנוסף, השימוש בקנאביס עלול לגרום לתלות, ועבור חלק מן האנשים יוצר תחושת חוסר מנוחה, מתח ופחד. כאמור, הדרך הטובה ביותר להתגבר על חסרונות אלה היא בבחירה בזן ובסוג הצמח הטוב ביותר למקרה הספציפי וכמובן במינון המתאים.

כיצד ניתן לקבל רישיון קנאביס רפואי לאוטיזם?

בקשה לרישיון קנאביס רפואי לטיפול באוטיזם נעשית אך ורק על ידי גורם אחד, והוא רופא מומחה שהוא פסיכיאטר או נוירולוג – עבור ילדים מתחת לגיל 18 יהיה זה רופא מומחה בטיפול לילדים. הבקשה נדרשת להיות מאושרת על ידי יק"ר, שזו היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!