קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
תסמונת פיברומיאלגיה, הנקראת בעברית "דאבת השרירים", היא תסמונת של כאבי שרירים מפושטים ועייפות רבה, והיא מאפיינת כ-2 אחוז מהאוכלוסייה הכללית. מקורה של התסמונת לא ידוע לעולם המדע וכן כיום אין בדיקה קלינית מהימה אשר מאששת את המחלה. אם כך, כיצד ניתן יהיה לאבחן אתכם כסובלים מפיברומיאלגיה? באמצעות הצהרה לרופא ושלילת מחלות אחרות. יחד עם זאת, מחקרים שבחנו את מקור התסמונת, מצאו כי היא עלולה להתפרץ כתוצאה מגורמים שונים כמו מחלה משנית, טראומה פיזית, סטרס ולחץ נפשי ואף שינויים הורמונליים והיריון. החדשות הטובות הן, שקבלת קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה הוא אפשרי.
קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה

כיצד קנאביס רפואי עוזר להתמודד עם המחלה?

סגולותיו העיקריות של קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה נוגעות למעשה לסימפטומים העיקריים של הפיברומיאלגיה שהם כאבים כרוניים. התסמונת מתאפיינת בכאב מפושט וכרוני אשר מופיע בכל הגוף במקביל, כדוגמת בנקודות כאב ספציפיות כדוגמת עצמות הבריח, צדי העורף, החלק החיצוני של הירך ועוד. נוסף על תחושת הכאב, החולים סובלים גם מעייפות ותשישות, הפרעות בשינה וכן מדיכאון ברמה קלה עד בינונית. יכולותיו המוכחות של הקנאביס הרפואי, נוגעות לשני התסמינים העיקריים של הפיברומיאלגיה: שיכוך וטשטוש כאב מצד אחד, ועוררות, חיוניות והפחתה בדיכאון מצד שני.

  • שיכוך כאב – מריחואנה נחשבת לטיפול יעיל ביותר לשיכוך כאב אצל חולי פיברומיאלגיה. אמנם מקור הכאב בתסמונת עדיין אינו ידוע, אך הוכח כי הטיפול מסייע לחולים.
  • שיפור בהפרעות שינה – אחת הבעיות הקשות בקרב חולי פיברומיאלגיה היא הפרעה בשינה. החולים מתקשים להירדם וכן מתעוררים פעמים רבות במהלך השינה. כתוצאה מכך, הם גוררים עייפות שבאה לידי ביטוי בהחמרת הכאב. קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה מסייע לשיפור השינה ואיכותה.
  • שיפור במצב הרוח – כידוע, המריחואנה משפרת את מצב הרוח ומפחיתה לחץ וסטרס. חולי פיברומיאלגיה רבים מעידים כי המחלה מתפרצת אצלם בעיקר בתקופות לחוצות בחייהם, וכן שבעקבות הכאב והעייפות הם חווים ירידה משמעותית באיכות חייהם וסובלים ממצבי רוח משתנים.

קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה – מהי הזכאות?

בשנת 2018 הוחלט בדיונים בפורומים הרלוונטיים שלא להוסיף לרשימת ההתוויות את חולי פיברומיאלגיה, אך כן הוחלט כי החולים יוכלו לקבל רישיון קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה במידה ויעמדו בתנאים המקובלים. זאת, ללא צורך בוועדת ערר כפי שהיה נהוג עד כה. כלומר, זוהי ללא ספק בשורה משמחת. לרופאים תהיה הסמכות להמליץ על טיפול בקנאביס רפואי לחולי פיברומיאלגיה. השלב הראשוני בתהליך לקבל רישיון קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה, הוא פנייה לרופא המשפחה על מנת לבצע בדיקות לשלילת מחלות אחרות, ובהמשך, בהתאם לצורך – הפנייה לראומטולוג לטובת אבחון התסמונת.

אין סיבה להמשיך לסבול – יש טיפול לפיברומיאלגיה

כיום, אין תרופה שנמצאה יעילה לטיפול בפיברומיאלגיה, ולכן מדובר בתסמונת שמעיבה על איכות החיים של החולים בה. יחד עם זאת, קנאביס רפואי לפיברומיאלגיה הוכח כיעיל בהפחתת התסמינים, ולכן מומלץ עבור החולים. אשמח לסייע לכם מניסיוני הרב להשיג את רישיון לגראס רפואי.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!