קנאביס רפואי לילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
דעות קדומות ומוטעות אודות השימוש בקנאביס רפואי בקרב ילדים עושות עוול רב ומונעות מילדים רבים הקלה בסבל שהם חווים ממחלה זו או אחרת שהם סובלים ממנה. בשנים האחרונות, עם ההתפתחות הגדולה בעולם הרפואה והמחקר הרפואי – ישנן יותר ויותר עדויות חיוביות המבוססות על התנסויות אישיות של ילדים והוריהם לגבי השימוש בקנאביס רפואי ובנוגע לעזרה הגדולה שתרופות אלה מביאות איתם לילדים הסובלים.
קנאביס רפואי לילדים

מתן קנאביס רפואי לילדים הפך כבר לשגרה עבור ילדים החולים באפילפסיה או מאובחנים ברמות כאלה ואחרות של אוטיזם ולאחרונה אף הורחבה ההמלצה ויש אסכולה שמעודד את השימוש בקנאביס רפואי על מנת לסייע במצבים שונים של הפרעות אקוטיות בקשב ובריכוז בקרב ילדים וכן בטיפול בתסמונת טורט. אין ספק שהתחום של מתן קנאביס רפואי לילדים הולך ומתפתח עם הזמן, מתוך ההבנה שמדובר בתרופה (וכבר לא צמח מרפא) שיכול לסייע רבות, כמו גם להקל בכאבים.

איך נותנים קנאביס רפואי לילדים

בזכות האפשרויות הרבות שעומדות כיום בפני אלה שמגדלים ומפתחים קנאביס לצרכים רפואיים – אפשר ליהנות מדרכי שימוש שונים של הקנאביס הרפואי. ההנחה הרווחת היא שפחות מתאים לילד לעשן את החומר, שכן אין הוא מכיר את פעולת השאיפה וההוצאה של העשן (ומסיבות ברורות גם לא כדאי להביא את אלה לידיעתו בגיל צעיר) ולכן עדיף למצוא קנאביס רפואי לילדים בתצורה אחרת – שמן קנאביס לטפטוף מתחת ללשון או אידוי קנאביס. כאשר מדובר בילד שהתפקוד שלו נמוך או שהוא ממילא מוגבל בצורה פיזית כלשהי, אין ספק שחשוב להקל עליו כמה שיותר והקלה זו מתחילה כבר במתן התרופה.

על מנת לתת לילד את הקנאביס בצורת נוזל, צריך להתייחס למינון והכמות ומכאן גם לטעם של התכשיר. ערבוב או תוספת של חומרים נוספים עלולים לשנות את ההשפעה ולכן ייתכן שתצורה זו תהיה פחות מוצלחת. מתן קנאביס רפואי לילדים בצורת אידוי הוכח כדרך היעילה ביותר, בגלל ההשפעה המהירה של החומר שלוקחת מספר שניות בודדות. כשמדובר בילדים הסובלים מהתקפים אפילפטיים, למשל, יש חשיבות גבוהה לפעולה מהירה.

מה כדאי לדעת על מתן קנאביס רפואי לילדים?

מעבר להשפעות המטיבות והעלמת סממנים שונים שקשורים במחלות כרוניות (כמו הפחתה משמעותית במספר התקפי האפילפסיה) – ניתן כיום קנאביס רפואי לילדים חולי סרטן בקנה מידה גדול על מנת להקל על הסבל שבטיפולים הכימותרפיים. מכאן שגם אם התרופה לא מיועדת באופן מפורש לריפוי או העלמת תסמינים – הרי שהקלה על כאבים בעת התמודדות עם סוגים שונים של מחלות סרטן תהיה מבורכת ותביא הרבה מאד שקט נפשי לילד, שקט שבזכותו יהיה לו קל יותר להמשיך להילחם במחלה הקשה. אין ספק שהקלה על הכאבים תביא איתה גם הקלה לא קטנה להוריו של הילדים שמתמודדים עם המחלה ביחד איתו.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!