קנאביס לטיפול בדיכאון – האם יעיל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
בכל מה שקשור לצריכת קנאביס, עדויות המשתמשים באות הרבה לפני ממצאי המחקרים. בשנים האחרונות בוצע מספר רב של מחקרים אודות השפעתו של קנאביס לטיפול בדיכאון וחרדה, ובאופן כללי על היחסים בין קנאביס למצב הרוח. הממצאים מפתיעים.

דיכאון – הפרעה נפשית נפוצה

דיכאון הוא הפרעה נפשית נפוצה, כשבישראל שיעור האבחנה השנתי עומד על 6%. בניגוד לדעה הרווחת, לא מדובר ב"מצב רוח רע" שתוקף כל אדם במשך חיו, אלא בחוסר איזון ממושך. התסמינים הנפוצים כוללים ירידה במצה רוח, תחושת עצב או ריקנות לפרק זמן ממושך; איבוד עניין בעיסוקים שבעבר גרמו הנאה; עייפות וחוסר אנרגיה, חוסר או עודף שינה;  שינויים במשקל; קשיים בריכוז ובקבלת החלטות וכן מחשבות אובדניות. בדיכאון מטפלים באמצעות תרופות מרשם, טיפול פסיכולוגי או שילוב בין השניים שנחשב לאידיאלי. אלא שלתרופות הקונבנציונליות הנוגדות דיכאון יש תופעות לוואי קשות, ועד שמגיעים למינון הנכון, אם בכלל, עוברים החולים ייסורים רבים. האם קנאביס לטיפול בדיכאון מהווה את התחליף לטיפול?

קנאביס לטיפול בדיכאון – מה אומרים המחקרים?

מחקרים שונים מצאו כי קנאביס לטיפול בדיכאון הוא יעיל, כל עוד מדובר בשימוש בכמות מדודה. קנאבינואיד CBD שנמצא בצמח, הוא זה שאחראי על השריית אפקט נוגד דיכאון, שמסייע באופן מיידי להרגעה ולמחשבות אופטימיות. מדובר בבשורה עבור חולים רבים, בעיקר בשל כך שתרופות נוגדות דיכאון הן ממשפחת התרופות הפסיכיאטריות ונחשבות לבעלות תופעות לוואי קשות, ממכרות מאוד וכן השפעתן אורכת זמן, לעיתים עד מספר שבועות מרגע נטילת הכדור הראשון. יחד עם זאת, ישנם מחקרים המצביעים על כך ששימוש תכוף בקנאביס יכול דווקא לעורר הפרעות דיכאון, וכן שצריכת קנאביס בגיל ההתבגרות מגבירה את הסיכון לדיכאון ולנטיות אובדניות.

האם ניתן להחליף את הציפרלקס בקנאביס רפואי?

לצערי, עדיין לא. נכון לשנת 2020, דיכאון עדיין לא נמצא ברשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי. יחד עם זאת, כידוע – גם אנשים אשר סובלים ממחלות שלא נמצאות ברשימת ההתוויות מצליחים לקבל אישורים חריגים בהמלצת הרופא המטפל, כך למשל בקרב הסובלים מפיברומיאלגיה. לפי הערכות, בישראל ישנם כ-15,000 איש אשר צורכים קנאביס לטיפול בדיכאון. המינון המקסימלי במקרים אלה יהיה 20-30 גרם בחודש. עבור חולים הסובלים ממחלות שאחד מהתסמינים שלהן הוא פגיעה במצב הרוח – הסיכויים להשגת הקנאביס הרפואי יהיו גבוהים באופן משמעותי.

זני קנאביס לטיפול בדיכאון

עבור הסובלים מדיכאון, זני סאטיבה נחשבים למתאימים יותר. לפניכם המלצה על שלושה זנים:

  • BLUE DREAM HUMBOLDT SEEDS – זן היברידי של סאטיבה, בעל השפעה מרוממת שמביאה להקלה במתח, חרדה ולחץ.
  • AK-47 SERIOUS SEEDS – זן קנאביס לטיפול בדיכאון וחרדה, שזכה במגוון תחרויות באירופה ובארה"ב. הזן זכה לכינוי "פלא של שאכטה אחת" בתרגום לאנגלית, בגלל ההשפעה המהירה והטובה שלו.
  • JACK HERER GREENHOUSE SEEDS – זן פופולרי בעל השפעות אנרגיות ומרגיעות, אשר ניתן להרגיש אותן גם בראש בדמות מחשבות חיוביות ואופטימיות וגם בגוף – קלילות ואנרגיות.

נפגעתם בתאונת דרכים
ואתם סובלים מכאבים שלא נגמרים? |

לחצו ובדקו האם אתם זכאים לקבל רישיון לקנאביס רפואי

על החברה |

סמוקי הוא אתר לייעוץ וליווי שפעילותו ושורעויו צמחו בששנת 2010 ונוסד באופן רשמי בשנת 2011.
בהתאם הוא פועל תוך הקפדה על איכות, אמינות, כמו גם על המשפט והחוק.

השארו מחוברים |

נשמח לשמוע מכם גם ברשתות החברתיות. עקבו אחרינו!